Remigiusz Mróz niejednokrotnie już udowodnił, że czuje się dobrze praktycznie w każdym gatunku literacki. Jednym z pierwszych takich sytuacji jest książka pt. “Chór zapomnianych głosów“, w której fani sci-fi znajdą wszystko, za co kochają ten gatunek literatury. Tempa powieści, zwrotów akcji, a także portretów psychologicznych postaci nie powstydziliby się tacy mistrzowie gatunku jak Dan Simmons, Frank Herbert czy nawet Arthur C. Clarke. Powieść łącząca gatunki horror ze sci-fi, zawiera pełne spektrum wrażeń: od grozy przez rozbawienie po wzruszenie. Wejdź na pokład statku Accipiter i sprawdź, czy uda Ci się przeżyć i poznać wszystkie tajemnice, które skrywa

Przeżyliśmy tylko my dwaj

Jest to główna myśl, jaka krąży po głowie Håkona Lindberga – astromechanika statku badawczego Accipiter, który budzi się ze snu kriogenicznego, widząc śmierć innego członka załogi. Oprócz Lindberga, przy życiu pozostał tylko tajemniczy nawigator: Dija Udin Alhassan, któremu Håkon w żaden sposób nie potrafi zaufać, podejrzewając, że to on może stać za śmiercią wszystkich innych na statku. Nawigator wskazuje jednak coś innego, coś, z czym ludzkość do tej pory nie miała styczności i czego prawdopodobnie nigdy nie zrozumie. Rozpoczyna się podróż po niezbadanych światach, w której bohaterowie starają się znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania. Czy Dija Udin jest tym za kogo się podaje i czy można mu ufać? Czy Lindberg poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu i, razem z nowymi przyjaciółmi, usłyszy, o czym śpiewa chór zapomnianych głosów?

O autorze

Remigiusz Mróz jest prawdopodobnie najbardziej popularnym polskim autorem ostatnich kilku lat. Zdający się posiadać nieograniczony katalog pomysłów, wydaje kilka książek w roku, z których praktycznie każda otrzymuje miano bestsellera. Autor głównie porusza się w tematyce kryminalnej, nieobce są mu jednak takie gatunki jak: sci-fi, thriller, political fiction, horror, powieść historyczna czy nawet western. Cykl prawniczy o Joannie Chyłce, będący najpopularniejszym cyklem Mroza, doczekał się już ekranizacji – w rolę tytułowej Chyłki wcieliła się Magdalena Cielecka. Drugim ważnym cyklem z dorobku autora jest również “Parabellum”, opowiadający o losach ludzi w czasach drugiej wojny światowej, poznajemy w nim spojrzenie z perspektywy obu stron konfliktu polsko-niemieckiego.

Najważniejsze książki autora:

  • cykl “Joanna Chyłka” (10 tomów);
  • cykl “Parabellum” (3 tomy);
  • Chór zapomnianych głosów“;
  • “Turkusowe szale”;
  • cykl “W kręgach władzy” (3 tomy);
  • cykl “Komisarz Frost” (5 tomów).
Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com